Mam pytanie: chcę kupić nowego ebike’a. W rodzinie doradziłem każdemu Turbo Levo, sam przejeździłem dwie sztuki. Teraz szukam i patrzę, czy nie ma czegoś lepszego, niż Levo i rozmyślam, co by to było… Jakie masz zdanie na temat: Pivot Shuttle AM vs Turbo Levo? Z góry dzięki!
W skrócie: niecałe pół roku temu zmieniłem Levo gen. 2 na Levo gen. 3 i jestem absolutnie zachwycony. Więc chyba to jest najlepsze podsumowanie ;) Na blogu pojawiła się się prezentacja mojego nowego roweru:
Natomiast o ile wciąż uważam Levo za najlepszego elektryka, to Shuttle AM faktycznie depcze mu po piętach:
Parę uwag do rozważenia:
- Spec to mullet, Pivot fabrycznie 2×29″ z opcją założenia tylnego 27.5″ (ale jest z tym sporo zachodu/kosztów przez piastę 157 mm). Ma to duży wpływ na charakter obu rowerów, więc tu rozstrzygające są Twoje preferencje. Ja w elektryku zdecydowanie preferuję mulleta.
- zawieszenie Speca działa bardziej miękko/komfortowo/zabawowo, DW-link w Pivocie jest trochę bardziej „poważny” – bardziej efektywny, mocniej usztywniający się przy hamowaniu. Pasuje to do różnicy wynikającej z rozmiaru kół.
- silnik Speca przeszedł wiele poprawek i jest już dość bezproblemowy, ale jednak to Bosch jest bardziej pancernym systemem – ryzyko awarii jest bardzo niskie. Z drugiej strony, integracja i funkcjonalność wyświetlacza Levo jest o niebo lepsza (w Boschu musisz więcej sięgać po aplikację lub dokupić ekran).
- bateria w Pivocie nie jest wyciągana – dla mnie to dyskwalifikujące, bo często na wakacjach przechowuję rower w pomieszczeniach bez gniazdka. Ale każdy ma swoje zdanie na ten temat.
- zasięg moim zdaniem jest lepszy w Specu, mimo mniejszej baterii. Na rowerach z Boschem zawsze wyciągam mniej przewyższenia, niż na innych systemach. Z drugiej strony: odczuwalna moc wydaje się wyższa.
Więc gdybym miał to podsumować, to na pewno są to dwa topowe elektryki na rynku, ale o nieco innym charakterze – Spec jest bardziej naturalny, zabawowy, jak to mówią amerykanie, „easy going” ;) Pivot podchodzi do tematu poważniej, więc dla poważnego ridera może być lepszy. Opis ten dotyczy zarówno działania wspomagania, jak i rozwiązań w konstrukcji roweru (zawieszenie, rozmiary kół, skok).